تفاوت تمرینات سنتی با تمرینات دستگاه ems

در تمرینات سنتی به طور معمول ۶ تا ۸ هفته زمان می برد تا این مسیرهای عصبی ایجاد و گسترش پیدا کنند، اما با دستگا

توسط مدیر سایت در 25 تیر 1402

در تمرینات سنتی به طور معمول ۶ تا ۸ هفته زمان می برد تا این مسیرهای عصبی ایجاد و گسترش پیدا کنند، اما با دستگاه ems در همان جلسه اول این امر اتفاق می افتد.

جهت خرید دستگاه ems تماس بگیرید.

بر خلاف تمرینات باشگاهی و یا همان سنتی که در آن یک اتصال آگاهانه برای هدفمند کردن و جذب عضلات مورد نیاز در طول یک حرکت خاص نیاز است، دستگاه ems بدون مصالحه، پیام الکتریکی (پتانسیل عمل) را که به طور طبیعی توسط مغز از طریق سیستم عصبی مرکزی (CNS) به عضله منتقل می شود را کپی می کند. هیچ سختی در اتصال به آن نیست و تاندون ها را بر اثر فشار هیچ خطری تهدید نمی کند. در هر صورت این سیستم در گذشته هم مورد استفاده پزشکی و فیزیوتراپی و ورزشی به اشکال سادهتر قرار میگرفته و عوارض آن در حوزه پزشکی، قابل تعریف است. دستگاه ems به این مهم نیز توجه داشته باشید که برای مشخص شدن اثرات و تبعات هر محرک بیرونی بر بدن و سلامت آدمی گاه سال ها و دهه ها زمان لازم است و این در حالی است که بشر تا به امروز از این تکنولوژی در سطح بسیار بسیار محدودتر و ضعیف تر و ابتدایی تر در فیزیوتراپی استفاده کرده است و این بدین معنی است که مدت زمان زیادی از استفاده از این تکنولوژی در این سطح و استفاده از تحریکات الکتریکی عضلات در این مقیاس و به این وضعیت و به این هدف نمی گذرد و ناگفته پیداست در این مدت زمان کوتاه نمی توان در مورد اثرات مثبت و تبعات منفی این تکنولوژی به صورت جامع و نهایی نظر داد.


که محیط خون و بدن را با PH متفاوتی روبرو میکند و یونهای مثبت و منفی بدن و عضلات را تحت تاثیر قرار میدهد مضر است؟ در ادامهی این مقاله از دیجیکالا مگ، ما ضمن بررسی ویژگیها و امکانات دستگاه تحریک الکتریکی عضلات دستگاه ems  نتایج حاصل از تمرین با آن را بر روی عضلات بدن با نتایج حاصل از تمرینات قدرتی سنتی مثل ورزش بدنسازی و تناسب اندام مقایسه میکنیم. دستگاه ems تکنولوژی پیشرفته ورزشی است که در آن از متد EMS مخفف کلمه Electric Muscle Stimulation به معنای تحریک الکتریکی عضلات استفاده میکند. قدرت عضلات تنها با تمرینات منظم حفظ می شود. دستگاه ems تنها جلیقه تمرینی دستگاه ems کل بدن است که دارای پدهای شانه برای تمرین عضله دلتا می باشد. بهترین و سریع ترین نتایج : تمرینات ایکس بادی واقعا شدید و تاثیر گذار است با فقط دو بار تمرین در هفته شما متوجه نتایج در کمتر از یک ماه می شوید عضلات شما قوی تر میشود و متابولیسم بدن شما سریع تر می شود و شما بیشتر احساس نشاط و انرژی دارید. برای اینکه عضلات خود را منقبض کنیم نیاز است که مغز فرمانی صادر کند و ورزش EMS به جای مغز این کار را سریعتر میکند.

میتوانید با یکدستگاه ems زمان معمول خود را در ورزش کاهش دهید، زیرا این فناوری ماهیچههای شما را بسیار مؤثرتر کار میکند تا نتایج مورد نظر شما را تسریع کند. متاسفانه امروزه افراد اکثرا به دلیل کارهای نشستنی، پشت میز نشینی و کم تحرکی و همچنین عادات غذایی نامطلوب دچار چاقی و بهم ریختن اندام می شوند، چاقی علاوه بر زشت کردن اندام باعث انواع بیماری های خطرناک از جمله فشار خون می گردد به همین خاطر ورزش هایی کاهنده وزن و زیبایی اندام اختراع می شوند تا به کمک بشر بیایند، بعضی از ورزش ها را باید به کمک دستگاه انجام داد اما برخی دیگر فقط به تحرک خود شخص بستگی دارد و احتیاجی به دستگاه نیست دستگاه ems از انرژی الکتریسته در آن استفاده می شود سبب تحریک عضلات می شود و هیچ گونه آسیبی به اندام های حساس مانند قلب نمی رساند زمان بندی بسیار کمی هم برای تمرین نیاز است هر جلسه حدودا20دقیقه طول می کشد اما همین زمان کم به راحتی می تواند مشکلاتی از قبیل چاقی ، بی تحرکی و کمبود وقت برای انجام ورزش های دیگر را جبران نماید، علاوه بر اینها یک ورزش با کلاس هم محسوب می شود و برای زندگی به سبک مدرن ساخته شده است زیرا از متد های نوین برای لاغری و زیبایی اندام استفاده می کند و مناسب برای خانم ها و آقایان است روش کارش هم اینگونه است که شخص یک جلیقه مخصوص می پوشد و بعد از اینکه مربی تنظیمات لازم را برای فرد انجام داد پالس های الکتریکی جهت انجام فرآیند چربی سوزی و عضله سازی به بدن فرد وارد می شود، ورزش ایکس بادی برای افرادی که زمان کمی برای ورزش دارند یا افرادی که بر اثر حادثه ای دچار آسیب شده اند و حرکات ورزشی سخت نمی توانند انجام دهند یا وزنه های سنگین نمی توانند بلند کنند بسیار مناسب است.

جالب اینجاست که فرد میتواند همزمان با این تحریکات سخت، نرمش و تمرین دیگری هم داشته باشد، بعنوان مثال نرمش کششی، حرکات ایستا، تمرین با وزنه، حرکات پلیومتریک و حرکات پویا که این تمرینات میتوانند ترکیبی هم باشند. از خصوصیات دیگر این دستگاه، افزایش جریان خون در کل عضلات است که اسید لاکتیک موضعی را در بدن پخش میکند و آستانه تحمل اسید لاکتیک در بدن افزایش میدهد که این خود به معنی پیشرفت ورزشی و تغییر در شکل بدن است، البته بدلیل اینکه اکثر افراد به این روش تحریک عضلانی عادت ندارند بعد از اجرای جلسات ابتدائی، ممکن است با درد لاکتیکی و گرفتگی عضلات مواجه شوند، فرزین میگوید اگر مکانهایی که این دستگاه را دارند قابلیت این را داشته باشد که فرد قبل و بعد استفاده از دستگاه ems، نرمش و ماساژ هم انجام گیرد، کارائی بیشتری مشاهده میشود. تمریناتی که با تحریک الکتریکی عضلات (EMS) انجام می شود باعث فعال شدن تمام گروه های عضلانی اصلی در بدن در طول جلسه تمرینی شده و طی ۲۰ دقیقه تمرینات قدرتی با XBody، انقباض عضلانی تقریبا ۱۵۰ برابر بیشتر از انقباض عضلانی در تمرینات سنتی می باشد که این برابر است با حدود ۳۹۰۰۰ انقباض عضلانی در هر جلسه تمرین قدرتی.منبع
آخرین مطالب